Végre valahára megtaláltad a számodra tökéletes szőrtelenítő készüléket?
Biztos vagyok benne, hogy mostanra már szakértője vagy a témának, hiszen számos cikk mutatja be részletesen az IPL szőrtelenítés folyamatát, működését. Azonban azt is tudod, hogy hogyan láss neki HELYESEN a kezeléseknek? Hiszen hiába vetted meg a tökéletes szőrtelenítőt, ha akarva akaratlanul is elvétesz olyan hibákat, amelyek befolyásolhatják a kezelés eredményességét. Nézzünk hát meg 5 gyakori hibát, amelyet ne kövessünk el kezelés során.
Ha szőrtelenítésre kerül a sor, akkor sem érdemes fejjel menni a falnak. Először is készítsük elő a terepet, Szánjunk időt magunkra és a kezelés folyamatára, hiszen ez is hozzá fog járulni a várva várt eredményhez.
A bőr megfelelő előkészítése az IPL szőrtelenítés előtt alapvető fontosságú, mivel ez maximalizálja a kezelés hatékonyságát és csökkenti az irritáció kockázatát. Az előkészítés során a kezelendő bőrfelületet először meg kell tisztítani. A lézeres kezelésekkel ellentétben azonban a kezeléshez nem kell, illetve nem is szabad kontaktgélt használni, hiszen ez elnyeli a fényenergiát. A kezelés előtti 1-2 napban a szőrszálakat borotvával távolítsuk el, hogy a fényimpulzusok közvetlenül a szőrtüszőkbe juthassanak el, nem pedig a bőrfelszín közelében lévő szőrszálakba. Kiemelten fontos, hogy csak és kizárólag borotvát használj a kúra ideje alatt, hiszen a gyanta, epilátor és hasonló kezelések eltávolítják a szőrtüszőt is a szőrrel együtt, ami az IPL kezelésekhez elengedhetetlen, hiszen az IPL fényt a szőrtüszőben hőenergiává alakul át és roncsolja az anagén (növekedési) fázisban lévő szőrtüszőket. A kezelések alatt a szőrtüszők folyamatos roncsolásával egyre lassabban, vékonyabban és kevesebb szőrszálunk nő vissza. Abban az esetben, ha a bőr nem tiszta, vagy a szőrzet túl hosszú, a fény szóródhat, így kevesebb energia jut el a szőrtüszőkhöz, ami csökkenti a kezelés eredményességét. A nem megfelelő előkészítés növelheti a kellemetlen érzéseket, például az égető érzést, mivel a fény energiája jobban eloszlik a bőr felszínén. Az előkészítéssel tehát a kezelés hatékonyabbá, biztonságosabbá és kényelmesebbé válik.
Az IPL technológia különösen a világosabb bőrtónusú, sötét szőrzetű emberek számára a leideálisabb. A nem megfelelő bőrtónusnál vagy szőrszínnél a kezelés kevésbé lesz eredményesés, hiszen ilyenkor az IPL fény nem a megfelelő területen nyelődik el. Mivel a sötét bőrben több a melanin, több fényenergiát nyel el, ami kellemetlenséget okozhat. A kezelés szintén nem ajánlott abban az esetben, ha nagyon szőke, vörös vagy fehér színű a szőrzet, mert a kisebb mennyiségű melanin nem nyeli el a fényenergiát.
Azután se feledkezzünk meg bőrünk épségéről, miután befejeztük a kezelést. Az IPL kezelés után a bőr érzékenyebb a napfényre, illetve UV-sugárzásra, ezért fontos a fényvédő használata, hogy megelőzzük a hiperpigmentációt és az irritációt. A fényvédelem elhanyagolása miatt a bőr foltosodhat és sérülékenyebbé válhat.
Az IPL kezelés során a bőr mélyebb rétegei hőt kapnak, ami ideiglenesen gyengítheti a bőr természetes védelmi mechanizmusait. Ha ilyenkor napfény éri a bőrt, az megnövelheti a sötét foltok (hiperpigmentáció) kialakulásának esélyét, és az érzékeny bőrt még sérülékenyebbé teszi.
Bár önmagában is nagyon fontos a megfelelő fényvédelem bőrünk számára, a kezelést követően kiemelten fontos, hogy ne hagyjuk ki ezt a lépést sem, hiszen a fényvédő segít megőrizni a bőr egészségét és a kezelés eredményeit is hosszabb távon, mivel védi a bőrt a nap káros hatásaitól, valamint segíti a regenerálódásban is.
Még többet szeretnék megtudni a fényvédelem fontosságáról
Az IPL kezeléseknél a bőrnek időre van szüksége a regenerálódáshoz, és a szőrszálak növekedési ciklusa is eltérő. A túl gyakori használat nem javít a hatékonyságon, viszont feleslegesen irritálja a bőrt. Túl gyakori IPL-kezelés esetén a bőr nem kap elegendő időt a regenerálódásra, ami növelheti a bőrirritáció, kipirosodás kockázatát. Az IPL fény az aktív növekedési fázisban lévő szőrszálakra hat a legjobban. Mivel a szőrszálak különböző fázisokban nőnek, így nem minden szőrtüsző érhető el egyszerre. Ezért, ha túl gyakran kezelünk egy területet, az nem hoz jobb eredményt, viszont szükségtelenül megterheli a bőrt. A kezelések közti megfelelő időközök betartása lehetővé teszi, hogy a bőr megújuljon és hogy a kezelések hatékonyabban célozzák meg az újonnan aktív szőrtüszőket. Ezzel minimalizálhatók a bőrirritációk, és hosszú távon jobb eredményeket érhetünk el.
Szőrtelenítés esetében a kezeléseket 2 hetente 1 alkalommal javasolt végezni 12 héten keresztül, ezt követően pedig elegendő havi 1 alkalommal kezelni az adott területet a kúra végéig.
Gyakori kérdések az otthoni tartós szőrtelenítéssel kapcsolatban
Ha a kezelés előkészítésére elegendő időt szántunk, tegyünk így az utókezeléssel is!
Az IPL után a bőr megfelelő hidratálása és ápolása csökkenti az irritációt és támogatja a bőr természetes regenerálódását. A hidratálás elmulasztása miatt a bőr szárazabb, érzékenyebb lehet, és a kezelések hatékonysága is csökkenhet. Az IPL szőrtelenítés után az előírt utókezelések kulcsfontosságúak a bőr egészségének és a kezelés eredményességének megőrzése érdekében. A hidratálás segíti a bőr regenerálódását, csökkenti a szárazságot és az irritációt, valamint hozzájárul a bőr természetes védőrétegének helyreállításához.A kezelés előtti protokollal ellentétben ilyenkor már nyugodtan használhatunk nyugtató hatású krémeket, géleket. Az utókezeléseket betartva nemcsak a kellemetlen mellékhatások kerülhetők el, de a bőr puhább, simább marad, és a kezelés eredménye is hosszabb ideig lesz fenntartható.
Megnézem a DermaGene szőrtelenítő készülékeket
Amennyiben már mindent tudsz a villanófényes szőrtelenítéssel kapcsolatban, de még mindig nem találtad meg a számodra megfelelő készüléket, szakértő kollégáink segítenek eligazodni a készülékek között akár személyesen is budapesti bemutatótermünkben, vagy telefonon a +36 70 364 0466 telefonszámon.
Hozzászólás